Hamile Pilatesi

hamile-pilatesi

Hamilelerde Pilates yaparken nelere dikkat edilmeli?

Anne adayı önceki gebeliklerinde düşük, erken #doğum veya başka sorunlar yaşamışsa egzersiz kararını ve sınırlarını doktor belirlemelidir.
- #Pilates dersini yavaş yavaş artırmak suretiyle haftada 2 veya 3 defa , 40,45dk yapılmalıdır.
- #Hamile Pilatesi yapılırken dar olmayan, ter emici ve bel bölgesi rahat olacak sekilde tasarlanmış spor kıyafetleri kullanılmalı.
- Fazla ağır olmayan bir yemek yedikten 2 saat sonra pilatese başlanmalı gerek pilates sırasında gerek sonrasında bol bol su içilmelidir.
Pilates yaparken eklemlerinizi aşırı zorlamamaya dikkat etmeli ve ani hareketlerden kaçınmalı çünkü denge sorunları ve eklemlerdeki esneklik gebelerde olağan bir durumdur.
- Nabız takibi yapılmalı 130’un üstüne çıkılmamalıdır.
- Eğer karında ağrılar, vajinal kanama, çarpıntı, nefes darlığı, bebek hareketlerinde anormallikler, kol ve bacaklarda tutulmalar, şiddetli baş ağrısı, baş dönmesi gibi şikayetlerden biri bile olursa egzersiz kesilmeli, dinlenmeli ve doktorunuzu haberdar etmelisiniz.
-Pilates yaparken normal bir şekilde konuşmaya devam edemiyorsanız, o an yaptığınız hareket vücudunuzu zorluyor demektir. Zorlandığınızı hissettiğiniz noktada zorlanmayı

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

Bir Cevap Yazın