Kick Boks Hakkında; Kick Boks Nedir?

kick-box-2

Kick Boks; diğer bir çok savunma sporundan kendisini çok farklı özellikleri ile ayırır. En önemli olayı; aşırı derecede sert bir spor olmasıdır. Diğer bir çok sporda olduğu gibi Kick Boks içerisin de de temel püf noktalar vardır. Lakin; bir Judo ya da Karate-do gibi değildir. Rakibinizi, püf noktalar ile ya da onun gücünü kullanarak yenemezsiniz. Kick Boks içerisin de rakibinizi yenmek ve tekniklerden tam anlamı ile verim almak adına mutlaka güç kullanmanız gerekmektedir. Yani; Kick Boks güce dayalıdır.
Vucudun her bolgesini calistiran bu sporda kondisyonunuz en ust seviyeye cikar ve gunluk yasantinizda da yorgunluk hissiniz minimuma iner.ozellikle kickboks yapan kisilerin ozguvenleri cok fazla olur. Ve gunluk hayatinizda yasadiginiz ve insan vucudunun ve tum hastaliklarin bas sebebi olan STRES ve SINIR inizi atmaniz konusunda buyuk bir yardimcidir.dolayisiyla sinir ve stresini bu sporu yparak bosaltmis olan kisilerde aile ve cevre iliskisi daha saglikli ve saglam olur.
Kick boks yapan kisiler vucutlarinin tum uzuvlarini kontrol altina almis olur.ozellikle kollarinin ve bacaklarinin koordineli bir sekilde calistirabilmelerine olanak verir.Kisacasi Kickboks yasaminizi cok daha kolaylastiran ve sizi heran zinde hissettiren buyuk bir mutluluk kaynagidir.

Genelde ruh ve teknik birleştirme mantığı ile dövüş sanatları hareket etse de; Kick Boks içerisin de durum biraz daha farklıdır. Doğrudan, güç ve teknik birleştirme mantığı vardır. Tekniği ne kadar iyi öğrenir ve gücünüzü o teknik üzerinde yoğunlaştırır iseniz; o kadar başarı sağlamanız mümkün durum da olacaktır. Bu nedenle de; Kick Boks sporuna tam olarak başlamak için; kas, fiziki yapılar gibi konular da kendinizi geliştirmeniz ve yeterli düzeye erişmeniz önemli bir konu olmaktadır.

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

Bir Cevap Yazın